Co warto wiedzieć o meblach do przedpokoju?

Dzisiejszy przedpokój nie ma nic wspólnego z zabudową wnękową w archaicznym wydaniu mieszkań naszych babć czy prababć; garderobą upychającą kurtki, marynarek, inne ubrania czy buty. Dzisiejszy przedpokój jest wizytówką naszego domu i przedsmakiem aranżacji naszych wnętrz. To dlatego przedpokój jest pomieszczeniem jasnym, przestronnym i niezwykle gustownie zaprojektowanym. Mała komoda, subtelna garderoba z wieszakami dla gości i miejscem na parasol czy szafki na buty.

Te najlepiej zamówić na wymiar, tak by wykorzystać przestrzeń nawet najbardziej nieforemnych przedpokojów i nie zabijać tym samym klimatu tego pomieszczenia. By nadążać za modą i stylem warto urządzić przedpokój w jasnym drewnie z akcentami metalowych dodatków. Szafki na buty pozwolą zachować nienaganny porządek na przedpokoju, co jest niezwykle ważne dla estetyki i dobrego tonu. Komoda na przedpokój, powinna być mała, idealnie dopasowana rozmiarem do ściany, tak by nie wystawała i nie zagłuszała innych elementów umeblowania. Niezwykle ważna jest harmonia i skromność.

Przedpokój ma być bowiem preludium, do wystroju naszego salonu, pięknej i rodzinnej kuchni czy stylowej jadalni. Dlatego meble do przedpokoju warto dopasować w całości na wymiar, tworząc ścienną, ozdobną garderobę, łączącą w sobie kilka elementów, wieszaki, miejsce na parasol, półkę na zimowe akcesoria czy komódkę z szafką na klucze i podręczne przedmioty. Całości dopełnią ciemne panele, bądź jasne kafle z małym, ozdobnym dywanikiem na podłodze.