Czy meble biurowe na wymiar to dobry pomysł?

Na jaki styl warto postawić meblując własne biuro, albo siedzibę firmy? Z pewnością przed takim dylematem staje każdy właściciel biura, zarówno agencji nieruchomości, warsztatu samochodowego, jak i firmy budowlanej. Niezależnie od usług, jakie wykonujemy, nasze biuro jest z pewnością wizytówką naszej firmy. Trudno sobie wyobrazić biuro, siedzibę firmy czy warsztat, gdzie nie ma miejsca dla naszych klientów, petentów czy kontrahentów. Biuro z pewnością powinno być urządzone ze smakiem i gustem. Z pewnością ogromne biurko, w mahoniu, bordo czy czerni świetnie wkomponuje się w gabinet szefa, a sofa z niskim stolikiem będzie idealnym uzupełnieniem i miejscem na luźniejsze rozmowy przy filiżance kawy.

Meble biurowe to jednak coś więcej niż gabinet szefa, to także konsola w sekretariacie, czy szafy, które pomieszczą cała firmową dokumentację. Dlatego często warto zaprosić do siebie projektanta, albo firmę produkującą meble na wymiar, by idealnie dopasować meble biurowe do naszego wnętrza. Dzięki temu w mniejszym biurze, zabudujemy róg na biurko, zyskując miejsca na szafki, stolik i krzesła. Także sekretariat warto ciekawie zabudować, by był przyjazny dla petentów, ale nie zdradzał wszystkich tajemnic przed klientami. Najważniejsze jest, by wszystkie meble do siebie pasowały i były z jednego segmentu. Dzięki temu zyskujemy idealną harmonię. Możemy natomiast dowolnie bawić się kolorystyką.

Na przykład do jasnych ścian, dopasować ciemne meble, bądź ścienne ściany zestawić z meblami w jasnym drewnie. Zamiast drewna na biurko możemy wybrać szybę, na przykład malowaną w różne wzory, na przykład w wielkie kwiaty. Z pewnością taki blat przykuje uwagę klientów czy petentów, a także będzie niekwestionowaną ozdobą naszego gabinetu. Przy meblowaniu należy pamiętać, o przestrzeni, jaka jest niezbędna do swobodnego poruszania się. Zbyt duży natłok mebli po pierwsze zagłuszy aranżację, a po drugie spowoduje, że nie tylko my, nasi pracownicy, ale tez nasi klienci, będą się czuli mniej komfortowo.