Jak urządzić pokój dziecięcy? – Meble Dziecięce

Dzieciństwo może być najcudowniejszym czasem dla każdego, pod warunkiem, że rodzice dołożą wszelkich starań by było bajkowe, bezstresowe i kolorowe. W urządzaniu świata naszego dziecka, warto więc wydobyć z siebie wszystkie pokłady wyobraźni i dziecięcej fantazji. Im bardziej bowiem pokoik będzie zwariowany, bajkowy i kolorowy, tym częściej i chętniej nasze dziecko będzie chciało w nim spędzać czas. Najważniejszy jest pomysł. Pokój możemy bowiem urządzić, albo w wersji statku pirackiego, komnaty księżniczki, czy nawet domku na drzewie.

Najczęściej jednak nasze dzieci, same nam podpowiedzą, w jakiej aranżacji będą się fantastycznie czuć. Wystarczy tylko obserwować, co lubią robić i gdzie się bawić. Dziecięce łóżeczko zrobione na kształt domku na drzewie, statku pirackiego czy pięknego łóżka prawdziwej księżniczki z bajki, sprawi, że nasze dziecko chętniej zaśnie i z pewnością będzie miało kolorowe sny. Pomocne mogą tutaj być robione pod indywidualne zamówienie meble na wymiar. Dzięki temu stworzymy świat marzeń naszego dziecka, a przy okazji idealnie dopasujemy meble do kształtu i wielkości pokoiku dziecięcego. Pomieszczenie nabierze innego wymiaru, jeśli stworzymy na ścianie imitację statku, z wejściem po drabince i półce do siedzenia. Nasze dziecko z pewnością znajdzie wiele frajdy i radości z zabawy w kapitana i piratów. Ważne są też szczegóły, lornetka na półce, wymalowane morze na ścianie zamiast tapety, a rewelacyjnym dopełnieniem będzie statek, na drugiej ścianie, który nasz mały kapitan będzie mógł obserwować przez lornetkę.

Również domek na drzewie może być fantastycznym pomysłem. Żywa i optymistyczna kolorystyka chmur, nieba, ogromnego drzewa, małego płotku i łąki, może fantastycznie i bajkowo ozdobić ściany i sufit w pokoju. Łóżko możemy zawiesić na ścianie pod samym sufitem w kształcie domku, z małym okienkiem i drzwiczkami. Wejście obowiązkowo powinno być w postaci drabiny. Dzieci muszą czuć odpowiedni klimat. Wykonane z jasnego drewna, łóżeczko świetnie wkomponuje się w kolorystykę. By nie psuć aranżacji niepotrzebnymi meblami, możemy zbudować podest na podłodze, gdzie stworzymy miejsce na wysuwane szuflady, by pomieścić zabawki i różnego typu rzeczy. Taki styl spodoba się i małej dziewczynce i chłopczykowi, a z pewnością też bez problemu taki pokoik przebudujemy na pokój młodzieżowy.

Dziewczynki jednak częściej wolą aranżacje bardziej bajkowe. Uwielbiają bajki o księżniczkach. Dlatego lalkowa aranżacja w różach i pastelach może być odzwierciedleniem marzeń naszej królewny. Łóżeczko drewniane, możemy pomalować na róż i ozdobić dodatkowo zwiewnym baldachimem. Pięknie będzie się komponowało z różowymi, albo jasnymi, drewnianymi mebelkami. Ważne są dodatki, dywan, firanki, lampka, wszystko musi pasować do takiego pokoiku, by nie psuć klimatu i by nasza córeczka dobrze się tam czuła. Łatwiej jednak przearanżujemy pokoik na młodzieżowy klimat, jeśli meble, takie jak komoda, szafa, czy nawet półeczki będą w jasnych odcieniach drewna i wykonane idealnie na wymiar pokoju. Najważniejsze żeby inspiracje do zaprojektowania pokoju dziecięcego, czerpać z marzeń naszych dzieci, jeśli wiemy już gdzie nasze dziecko będzie czuć się dobrze, to całą resztę możemy zostawić fachowcom, którzy stworzą piękny i bezpieczny świat dla naszych dzieci.