Jakie meble do sal audytoryjnych?

Umeblowanie każdej sali audytoryjnej nie jest zbyt dużym wyzwaniem dla właścicieli. Najważniejsze jest, by pomieścić jak najwięcej miejsc siedzących, zachowując odpowiednią przestrzeń na korytarze dostępowe czy miejsce dla prezenterów i mówców. Jednakże ważne też jest, by meble do sali audytoryjnej, były solidne i odznaczały się też gustem i smakiem. W takich salach przeważnie nie ma miejsca na stoliki, a z pewnością osoby biorące udział w wykładach, konferencjach czy seminariach, chcąc robić notatki.

Dlatego najczęściej w salach audytoryjnych montuje się krzesła, łączone w jednym rzędzie, proste w formie, w zestawie z małym, składanym stoliczkiem. Jak dopasować meble do sali? Najlepiej zamówić meble na wymiar, czyli skorzystać z indywidualnych zamówień. Firma meblarska wymierzy idealnie miejsce na rząd krzeseł, dopasowując ich ilość do miejsca i przestrzeni Zamówienie mebli na wymiar, ma w tym przypadku jeszcze jedną zaletę. Możemy zdecydować czy rzędy chcemy mieć w formie półkola, czy prostej, klasycznej. Innym rozwiązaniem świetnie urządzonej sali audytoryjnej, są drewniane krzesła, również łączone, ale bez rozkładanych stolików.

W zamian za to, są długie, drewniane ławy, na których uczestnicy szkoleń, wykładów, czy innych masowych spotkań mogą robić notatki czy postawić sobie gorącą kawę. Takie ławy elegancko się prezentują, a zbudowane na wymiar stworzą idealną harmonię i kompozycję audytoryjną. Niestety takie krzesła mało mają wspólnego z wygodą, dlatego jeśli zależy nam na wysokim standardzie, warto postarać się o wypełnienie materiałowe krzeseł. W sali audytoryjnej, również musi być miejsce dla wykładowcy, albo mówców. Dlatego z pewnością zastosowanie znajdą stylowe biurka, albo ławy, na podwyższonym podeście. Warto pamiętać o miejscu na zamontowanie sprzętu audio – wideo, bez którego żadna nowoczesna sala audytoryjna nie funkcjonuje. Sala audytoryjna nie musi być duża, jeśli układ mebli będzie odpowiednio przemyślany, a przestrzeń dobrze wykorzystana.