Kilka słów o meblach do apteki

Apteki są z pewnością takim miejscem, gdzie niezbędne jest posiadanie wiele szuflad, schowków i szaf. Tysiące medykamentów, przydatnych produktów czy preparatów, musi bowiem znaleźć swoje miejsce, a przy okazji dobrze, jeśli w aptece panuje ład i porządek. Meble apteczne tworzone na wymiar, zapewniają kilka ważnych aspektów. Po pierwsze uzyskujemy wygląd, zgodny z naszymi oczekiwaniami, po drugie, do dyspozycji mamy wiele szaf i szafek, a po trzecie meble apteczne wykonane są zgodnie z normami Farmaceutycznego Nadzoru Budowlanego, jak i przepisów BHP.

W meblach aptecznych, jednak nie tylko ważne są aranżacje za ladą, gdzie kryją się potrzebne medykamenty, to także ekspozycje, przedstawiające produkty, na zewnątrz. Mogą to być ekspozytory, albo displaye reklamowe, ale mogą to być też dopasowane do reszty aranżacji meble. Regały apteczne mogą więc tworzyć przydatną i podręczną zabudowę na całej ścianie, a także być na kółkach, albo usytuowane wygodnie pod ladą. Regały zarówno szklane, jak i drewniane, osadzone na ścianie, mogą być podświetlane, by bardziej wyeksponować na nich produkty, bądź zwęszyć wizualizację samej apteki.

Dzięki zamówieniu mebli na wymiar, każdy zakamarek zostanie zagospodarowany, a to oznacza, że nawet na małej powierzchni, możemy stworzyć dobrze zaopatrzoną w różnego typu medykamenty aptekę. Meble apteczne mogą być wykonane z szybą, oddzielającą klientów od towaru, ale tez bardziej przyjazne, z wygodnymi ladami otwartymi. To od nas zależy, na jaką wersję się zdecydujemy. Lady sprzedażowe powinny być też dostosowane do najnowocześniejszych standardów, wyposażona w gniazdko na kabel, czy maskujące postawionego na nich laptopa, czy komputer, niezbędny do sprawnej pracy w aptece.

Kolory w aptece? Najlepiej postawić na te przyjazne dla oczu, pastele, kremy, biele, ale dodatki bordo czy czerwonego też mogą dobrze stylizować naszą aptekę. Na większych przestrzeniach z pewnością możemy bardziej szaleć z kolorami, choć meble apteczne maj niesamowity styl, jeśli są z naturalnego niemalowanego, jasnego drewna.