Łazienka twoich marzeń – Meble Łazienkowe

Są takie miejsca w domu, które powinny być nie tylko pragmatyczne, ale przede wszystkim komfortowe i ciekawe w aranżacji. Jest to niezwykle ważne, bo kiedy na przykład bierzemy wieczorną, relaksującą kąpiel, chcemy czuć się przecież dobrze i wyjątkowo. Dlatego urządzenie naszej łazienki nie powinno być dziełem przypadku, ale połączeniem odważnych pomysłów i rozsądnych decyzji. Najważniejsza w łazience jest przestrzeń.

Małe łazienki, które są domeną mniejszych domów i większości mieszkań, też mogą być urządzone z klasą i w ciekawym designie. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku, są meble na wymiar, które idealnie dopasujemy do wielkości pomieszczenia, montując blaty pod umywalkę, czy segmenty meblowe pod sam sufit, albo niezajmujące wiele miejsca, szafki wiszące. Dzięki takim rozwiązaniom, nie tylko łatwiej nam ustawić wannę czy kabinę prysznicową, ale także możemy swobodnie zadecydować jaki chcemy rodzaj umywalki. Oryginalne i okazale prezentujące się, są umywalki prostokątne, które łączą w sobie prostotę i niezwykłą klasę.

Dla lepszego efektu, możemy zakupić owalne umywalki w czarnym kamieniu albo marmurze, trzeba tu jednak pamiętać, że wszelkie zacieki są bardzo widoczne i prezentują się już mało korzystnie. Mniejszą łazienkę, możemy też optycznie powiększyć, decydując się na jasne kolory, zarówno przy wyborze mebli, jak i kafelek na ściany czy podłogę. Meble z jasnego drewna, dobrze będą się komponować z ciepłymi kolorami zieleni, pasteli, na przykład kawy z mlekiem, hiszpańskiej pomarańczy, czy nieco chłodniejszego, jasnego błękitu. Większą przestrzeń, jest zdecydowanie łatwiej zaprojektować i tym samym można pozwolić sobie na większy luksus, wstawiając zarówno kabinę prysznicową, jak i wannę z hydromasażem. W większych łazienkach pasują i te ciemniejsze, jak i te jaśniejsze kolory, możemy więc zaszaleć i skontrastować czerwone połyskliwe meble, z czarnymi, matowymi umywalkami, albo zdecydować się na romantyczną biel, wyeksponowaną na tle ciemniejszych kolorów kafelek ściennych.

Jeśli pragniemy by nasza łazienka była świątynią relaksu i odpoczynku, możemy zdecydować się na jasne barwy, zarówno na ścianach, jak i przy doborze mebli. Delikatny krem, lub świeża wanilia w rewelacyjny sposób będzie koić nasze zmysły, podczas relaksującej kąpieli. Większe łazienki możemy też podzielić na dwie części. Świetnie do takiego ułożenia, pasować będzie narożna wanna. W takiej części stworzymy sobie magiczny kącik, ze świecami, miejscem na wino, książkę i muzykę. Bliżej drzwi i umywalki jest idealne miejsce na część z toaletką. Wykorzystana w ten sposób przestrzeń, idealnie nadaje się do wspólnego korzystania z łazienki. Przy większej powierzchni, możemy wybrać oferty gotowych mebli, ale więcej satysfakcji da nam zabawa w małego architekta. Stworzymy wtedy łazienkę naszych marzeń, a cały pomysł uda się zrealizować zamawiając meble na wymiar. Takie rozwiązanie daje nam też ogromną swobodę przy wyborze mebli, jeśli podoba nam się kilka rozwiązań z różnych projektów, to możemy je połączyć, tworząc indywidualną i unikalną aranżację.

Niezależnie od przestrzeni i doboru mebli, przy planowaniu łazienki, należy uwzględniać zwykłe, codzienne potrzeby. Jeśli mamy na przykład małe dzieci, to nasza łazienka, oprócz fantazyjnych i bajkowych komponentów, musi być przede wszystkim bezpieczna. W takiej sytuacji umywalka powinna być też nisko osadzona, tak by dziecko mogło bez problemu, samodzielnie umyć dłonie, a także zdecydowanie mieć jak najmniej wysuniętych kantów, zwłaszcza na tych mniejszych powierzchniach. Zapewne w każdej rodzinie, poranki zamieniają się w walkę o miejsce w łazience, jeśli więc zaplanujemy ją tak, że spokojnie w jednym czasie skorzystają z niej dwie osoby, to tym samym rozwiążemy ten problem. Nie bez znaczenia jest też oświetlenie w łazience, zwłaszcza dla kobiet, przy porannej toalecie. Jeśli więc decydujemy się na halogeny, które nie zapewniają odpowiedniego snopu światła, możemy dodatkową lampę zamontować przy lustrze.