Meble do ogrodu letniego

Czymże byłby nasz ogród bez pięknych, drewnianych mebli. Z pewnością każdy ogród jest miejscem, gdzie nie tylko sadzimy kwiatki, mamy własny mały warzywniak, ale także gdzie odpoczywamy, spotykamy się ze znajomymi i organizujemy niedzielnego grilla. Dlatego meble ogrodowe są bardzo ważnym elementem, muszą być bowiem wygodne, funkcjonalne, a do tego zdobić nasz ogród czy domowy taras. Do nietypowych ogrodów, zarówno małych jak i dużych, najlepiej zamawiać meble na wymiar. Dopasujemy wtedy idealnie stół, wybierzemy taką ilość krzeseł, jak nam odpowiada, a także co najważniejsze, sami zdecydujemy czy chcemy na przykład tylko ławki czy tylko krzesła w komplecie ogrodowym.

Hitem ostatnich lat, są drewniane huśtawki ogrodowe. Pięknie wykonane, w rzeźbionej oprawie czy prostej ramie, nie tylko zapewnią nam miejsce do popołudniowego odpoczynku, ale z pewnością ozdobią nasz ogród. Także ratan jest popularnym tworzywem, wykorzystywanym do ogrodów, tu jednak należy być ostrożnym, meble rattanowe, są dość drogie w zakupie, ciężkie w swojej masie i wrażliwe na warunki pogodowe. Dlatego lepsze jest klasyczne drewno, które także ozdobi nasz ogród, jak i zapewni miejsce na popołudniową kawę i sjestę. Dla wrażliwych na słońce, są zestawy ogrodowe z zamontowanym parasolem w stole. Choć coraz częściej bardziej funkcjonalne są markizy montowane przy oknie, zapewniające cień w upalne dni.

Najnowsze trendy w meblach ogrodowych to naturalne drewno, duży prostokątny stół, krzesła w komplecie z długą ławą. Taki komplet potrzebuje jednak sporo przestrzeni, dlatego na mniejszych powierzchniach ogrodowych, możemy zamówić meble na wymiar, z mniejszym okrągłym stołem, a także z krzesłami. Korzystna też będzie ława narożna, z wypełnieniem materiałowym, jednakże z pewnością mało komfortowa do przechowywania w zimowe miesiące. Musimy bowiem zawsze pamiętać, że każde tworzywo, pod wpływem zimna, śniegu i wody będzie niszczeć, musimy wiec nasze meble na okres zimy przechować w suchym, zadaszonym miejscu.