Meble na wymiar – za i przeciw

Z pewnością każdy urządzając swoje cztery ściany, marzy o idealnej kompozycji, takiej, gdzie każdy kąt jest z pomysłem zabudowany, a wszystko stanowi harmoniczną całość, a nie różnorodną sztukaterię. W gotowych meblach jest właśnie niestety ten ambaras, że jeśli komoda pasuje, to narożnik się nie mieści, albo stół jadalny naszych marzeń jest zbyt duży do naszej uroczej, ale bardzo wąskiej jadalni. Dlatego od dłuższego czasu bardzo popularne są meble na wymiar. W tak prostym i zarazem funkcjonalnym rozwiązaniu, znajdziemy z pewnością wiele zalet, nie musimy się martwić niewymiarowym, albo nieregularnym kształtem pomieszczenia, a także wszystko możemy urządzić według własnego pomysłu. Co jeszcze sprawia, że meble na wymiar są korzystniejsze w zakupie, to oszczędność czasu. Jeśli pasuje nam wąska i niska komoda, to może się okazać, że potrzebujemy odwiedzić kilka sklepów meblowych, a i tak nie znajdziemy tej konkretnej. Zamawiając komodę, według indywidualnego zlecenia, otrzymamy ją w szybkim czasie, bez zbędnych problemów.

Pomysł równa się projekt

W gotowych meblach, największą ich zaletą jest przede wszystkim gotowy już projekt. Możemy zdać się na aranżacje często zdolnych i zdolnych architektów, których poprzez zakup mebli, zapraszamy do swoich wnętrz. Wystarczy zamówić katalog czy przejrzeć kolekcje na dany rok, by sprawdzić co nowego i w jakim stylu możemy wprowadzić do naszych pomieszczeń. Jednakże meble na wymiar dają nam zdecydowanie coś więcej. Wciąż możemy korzystać z tych samych inspiracji, zaczerpniętych po spacerze na wielkim deptaku meblowym, ale dodatkowo idealnie wkomponujemy je w nasze mieszkanie, dodając czy ujmując poszczególne elementy, według własnego uznania. Warto więc pozbierać kilka prospektów, by osoba wykonująca dla nas meble, mogła się na czymś wzorować i by po obejrzeniu naszego domu czy mieszkania, przedstawiła najciekawsze rozwiązania. Tu jest właśnie cała idea mebli na wymiar, nie wkładać pomieszczenia w meble, tylko meble w pomieszczenia.

Praktycznie czy nowatorsko?

Z pewnością przy urządzaniu mieszkania, zawsze ścierają się ze sobą nasze potrzeby i marzenia. Urządzić mieszkanie według najnowszych trendów czy jednak tak, by było praktyczne i pragmatyczne? Meble na wymiar łączą te dwie cechy ze sobą. Dzięki temu funkcjonalni nie oznacza już nudnie. Możemy bowiem pod nowatorskimi projektami, ukryć mnóstwo szuflad i szafek, tak by w domu zawsze był ład i porządek, a do tego by goście zazdrościli nam pomysłów na gustownie urządzoną kuchnię czy łazienkę. Meble na wymiar, to także uwzględnianie naszych potrzeb w codziennym życiu. Jeśli nie lubimy wysoko zawieszonych szafek, to możemy je obniżyć, na wygodny dla nas pułap, tak samo możemy decydować, jakie fronty wolimy, albo czy krzesła do jadalni mają mieć wypełnienie czy też nie.

Trzy szafki zamiast jednej

Często też w gotowych projektach szybko zauważamy jakieś wady. Po co nam jedna duża szafka, skoro przydałyby się trzy mniejsze, by osobno schować słodycze, przyprawy i różne smaki herbat, którą tak kochamy. Za chwilę mijamy cudną komodę, wprost idealną do naszego salonu, no tak, ale ona ma na górze półki, a my wolelibyśmy w całości szuflady. Meble na wymiar to właśnie rozwiązanie takich dylematów. Dom urządzony na zasadzie kompromisów, prędzej czy później przestaje nam się podobać. Coś nam przeszkadza, coś nas denerwuje, aż w końcu zmieniamy wystrój i kupujemy nowe meble. W meblach na wymiar, jedyne co może nas denerwować, to brak wad takiego rozwiązania. Idealnie dopasowane meble, a do tego, w takim układzie, jaki sami zaplanowaliśmy. Możemy tez łączyć kompozycję, wykorzystując aranżację z jednego projektu, a funkcjonalne zastosowania z drugiego.

Meble są nie tylko ozdobą naszego domu, ale też ułatwiają nam życie. Ne wygodny fotel, zbyt mała szafka czy dosztukowany regał łazienkowy, w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego urządzając swoje wnętrza, warto dopasować meble nie tylko harmonią do naszego charakteru, ale też funkcjonalnością do naszych potrzeb.