Pomysł na aneks kuchenny – Meble Kuchenne

W nowoczesnych projektach domów czy mieszkań, kuchnia często połączona jest z salonem, tworząc przyjemny kąt do gotowania i nie zajmująca tym samym zbyt dużo powierzchni. Aneks kuchenny, by jednak tworzył harmonię z salonem i był jego swoistą ozdobą, musi być też dobrze i ze smakiem urządzony. W tym roku, projektanci bazują na odważnych kolorach, nawet do stonowanych czy ciemniejszych kolorów w salonie. Odważna cytryna, delikatna wiosenna trawa czy słodko – letnia pomarańcza, bardzo dobrze skomponują się z odcieniami brązu, czerni czy szarości.

Dodatkowo takie barwy rozweselą salon i nadadzą mu nieco ostrzejszego i odważnego charakteru. Aneks kuchenny możemy zabudować na jednej ścianie, a w części łączącej go z salonem postawić barek z oryginalnymi i nowoczesnymi hokerami. Stworzymy sobie, dzięki temu przestrzeń do przyrządzania posiłków, a jednocześnie znajdziemy rano czy wieczorem miejsce na szybki, wspólny posiłek. Ciekawym rozwiązaniem jest też podwyższona podłoga. Różnice w poziomie nie muszą być duże, wystarczy jeden schodek, korzyści są natomiast ogromne, po pierwsze nasze wnętrze zyskuje na wyglądzie, a po drugie możemy w części z aneksem położyć kafle czy posadzkę, a w części z salonem parkiet, albo panele. Zejście może być na całej szerokości aneksu, co prezentuje się niezwykle ciekawie i nowocześnie. Ważne jest też oświetlenie.

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem jest zawieszenie dużej lampy, jednak wciąż modny i bardziej efektywny jest podwieszony sufit z halogenami. Sufit podwieszany wykonujemy tylko na części z aneksem, a halogeny możemy ułożyć w dowolnej kombinacji, w postaci równomiernych rzędów, albo rozwieszając je asymetrycznie, tworząc jakby niebo pełne gwiazd.Tego sezonu modne są też szafki bez uchwytów, a na tak zwany klik. Sposobem na najbardziej pragmatyczne zabudowanie aneksu, tak by znaleźć miejsce na wszystkie przedmioty, a nie zabierać zbyt dużo wolnej przestrzeni, są montowane meble na wymiar.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, dopasujemy szafki do naszej ściany, zabudowując ją na całej długości, a przy tym również sami zadecydujemy o jakiej pojemności i wielkości szafki czy całe segmenty, są nam potrzebne. Co jest niezwykle komfortowe w takim aneksie, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Od strony wewnętrznej ściany możemy zabudować, od podłogi po samą górę. Dlatego większość aneksów jest tworzona na indywidualne zlecenia, by każdy kąt odpowiednio i praktycznie zabudować, łącznie z urządzeniami, typu kuchenka, lodówka czy zmywarka. Często właśnie przy małych powierzchniach, a więc też w przypadku aneksów kuchennych, powstaje problem z rozmieszczeniem mebli i sprzętów AGD, dlatego to właśnie zabudowa na wymiar, pozwala umieścić urządzenia w odpowiednich miejscach, a szafki ulokować wyżej, bądź niżej, w dowolnej kombinacji.

Duża ilość szafek i szuflad, znajdujących się zarówno na dole jak i na górze, pozwala zaoszczędzić sporo wolnego miejsca i potrzebnej przestrzeni na blacie kuchennym, co prezentuje się estetyczniej i jest ważne przy przyrządzaniu posiłków. W aneksie kuchennym na otwartej przestrzeni, ważne są też różnego rodzaju dodatki. Wciąż modne są pojemniki czy inne akcesoria srebrne lub z dodatkiem dymionego szkła. Do żółtej czy zielonej kuchni, dobrze będą się prezentowały też dodatki wykonane z drewna. Zasada jest jednak prosta – im mniej zostawimy na zewnątrz, tym lepiej nasz aneks będzie się prezentował, możemy więc zagospodarować kawałek ściany na modne zawieszki, albo znaleźć miejsce na blacie na słoiki z makaronem – spaghetti, czy na miskę z owocami lub warzywami. Jeśli nasz salon jest w kształcie litery L, to częścią łącząca go z aneksem może być mini jadalnia czyli masywny stół z krzesłami.

Do jasnej kuchni i stonowanego salonu pasować będzie stół z ciemnego drewna i krzesła z jasnym, miękkim wypełnieniem. W kącie obok stołu, w tym samym kolorze możemy postawić szafkę w kształcie minibarku na wino i kieliszki, albo duży ozdobny kwiatek, pamiętając, by nie przeszkadzał podczas spożywania posiłków. Stworzony w ten sposób aneks kuchenny rozweseli nasz dom, będzie nie tylko jego ozdobą, ale przede wszystkim funkcjonalnie zaprojektowanym pomieszczeniem, gdzie przygotujemy nie tylko smaczne posiłki, ale znajdziemy też sporo miejsca na bankiet z przyjaciółmi.