Renowacja mebli, czy warto?

Pięknie rzeźbiony stół, stare krzesła, odmłodzone lekko antycznym stylem czy szafa w zupełnie innym kolorze, to tylko niektóre możliwości, jakie daje użytkownikom mebli ich renowacja. Nie jest zaskoczeniem, że w każdym meblu odbija się jego wiek, zmatowieniem, otarciami czy różnymi innymi zniszczeniami. Nowe meble z pewnością doszczętnie czyszczą nam portfel, a przecież często ze starymi fotelami czy piękną komodą babci, łączą nas pewne sentymenty i wspomnienia. By więc cieszyć się urokiem pięknych mebli, a przy okazji nie wyrzucać starych wspomnień możemy nasze meble poddać renowacji.

Dzięki odnowieniu nasze stare krzesła czy stół mogą zyskać całkiem nową formę, kolor czy wygląd. Nie musimy się bowiem ograniczać jedynie do zrzucenia z nich powłoki starości, jeśli już zdecydowaliśmy się na zmiany, to możemy wykorzystać to i stworzyć całkiem nowy wystrój naszego mieszkania. Jednak relunch mebli to nie tylko odnawianie zniszczonych i zużytych mebli, to także zmiana stylu i wyglądu. Jeśli bowiem znudził nam się ogromny, prosty stół, albo zwykłe krzesła, czy stolik, to renowacja może być lekiem na ową nudę, nadając meblom nowej oprawy. Każdy przecież lubi od czasu do czasu coś zmienić w swoim otoczeniu, czasem wystarczy przemalować stolik na żywszy kolor, by poczuć się lepiej. Taka renowacja może działać na nasze meble jak lifting, odejmie im lat, sprawi, że powróci ich dawny blask a nasze mieszkanie nabierze swoistego wdzięku.

Taki lifting możemy przeprowadzać co jakiś czas. Jeśli na przykład w gazecie wypatrzyliśmy ciekawy pomysł, albo na wystawie sklepu zobaczyliśmy stół, wprost wymarzony do naszej jadalni, to dzięki renowacji nasze meble mogą przybrać identyczny wygląd, a dodatkowo przy takim rozwiązaniu z pewnością zaoszczędzimy. Renowację możemy też przeprowadzić sami, odpowiednie farby, czy materiały, pozwolą nam przerobić na przykład zwykłe krzesła w prawdziwe antyki, lub nowoczesne, bądź awangardowe siedziska. Renowacja to też sposób na zagospodarowanie starych, nieużywanych mebli. Także zakurzone meble, zajmujące nasz strych, możemy wykorzystać do wystroju naszych wnętrz. Zmieniając im tapicerkę, zdzierając resztki lakieru czy farby i nadając im zupełnie nowy kolor. Takie prace są bardzo czasochłonne, wymagają też dużej precyzji z naszej strony.

Jeśli więc mamy dużo czasu, a zmiana imagu mebli sprawi nam dużo frajdy i przysporzy satysfakcji, to wystarczy przygotować sobie miejsce na warsztat i wziąć się do pracy. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużo cierpliwości, a na lifting czeka dwanaście drewnianych krzeseł, to możemy zdać się na pomysł i wyobraźnię mistrzów renowacji mebli. Każda nawet najmniejsza zmiana w wystroju naszego wnętrza, bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie, powiew świeżości nie tylko cieszy nasze oko, ale sprawia, że nasze mieszkanie jest wiecznie żywe. Warto więc bawić się różnego rodzaju wariacjami, łączyć style, przerabiać meble na antyki czy zmieniać ich oprawę, z pewnością pozytywnie odbije się to na całości naszej mieszkaniowej aranżacji.