Szkolne ławki, krzesła – Meble Szkolne

Sale szkolne, aule, pokoje nauczycielskie czy gabinety dyrektorskie w dzisiejszych czasach powinny się odznaczać nie tylko prostotą, ale także przyjaznym akcentem dla uczniów i pełną wygodą podczas zajęć lekcyjnych. Dlatego ławki i krzesła mogą być w ciekawych, miłych dla oczu kolorach i formach, by uczniowie chcieli chętniej przebywać w salach lekcyjnych. Jednak najważniejsza jest wygoda, a także pomieszczenia mebli na małych przestrzeniach. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są łączone krzesła, idealne na aule, czy do większych pomieszczeń, a także drewniane biurka, z wieszakiem na plecak i półką na podręczne przedmioty.

W każdej sali musi się znaleźć miejsce na szafy, w tym celu warto decydować się na meble na wymiar, zamawiane indywidualnie. Szafy można dostosować do wielkości i wysokości sali, zabudowując całą tylną ścianę, tworząc mnóstwo szaf i szuflad. W ten sposób uzyskamy dużo miejsca na różne przedmioty. Inaczej wyposażona jest sala szkolna, inaczej gabinet dyrektorski, który powinien oddawać powagę urzędu i jednocześnie być nacechowany skromnością i prostolinijnością. Idealne będą meble dobrane w komplecie, biurko, komoda, szafa w tym samym deseniu, na przykład wykonane z jasnego, szlachetnego drewna. Każdy gabinet jest inny, dlatego warto dobierać meble indywidualnie, by rozmiar biurka czy komody idealnie dopasować do przestrzeni, tak by nie przytłaczać nimi, albo nie sprawić, by się straciły.

Gabinet dyrektora można obwarować dodatkową konsolą sekretariatu, która zablokuje wejście, a tym samym do gabinetu dostaną się tylko proszeni goście. Ze względu na poufność danych, a także na powagę urzędu w pokoju nauczycielskim powinny być szafy zamykane na klucz z wygodnymi przegródkami na dzienniki. Jednakże w pokoju nauczycielskim musi być też miejsce na odpoczynek, rozmowę czy wypicie popołudniowej kawy, dlatego dopełnieniem wystroju pokoju nauczycielskiego będzie duży stół, wygodne krzesła i komody czy szafki garderobiane na potrzebne rzeczy nauczycieli.