Urządzamy PUB – jakie meble wybrać?

Pub to miejsce spotkań, imprez i wieczornych schadzek zarówno osób dorosłych, jak i młodzieży. Dlatego jego wnętrze musi zapraszać do środka, kusić nie tylko wyglądem, ale i komfortem, jak i być dostosowane do naszej klienteli. Inne więc będą meble do pubu młodzieżowego, gdzie z pewnością przeważać będą meble o bardziej futurystycznych kształtach, albo hokery przy barach czy zamiast świeczników, butelki na świeczki.

Dla nieco starszej klienteli, albo takiej, która mniej wygodne hokery przedkłada na stoliki z fotelami, możemy nasz pub zaaranżować nieco mniej młodzieżowo, a bardziej stylowo. Małe stoliki w kwadratowej czy nieco bardziej zwariowanej i futurystycznej trójkątnej formie świetnie będą pasować do mniejszych foteli, z wygodnym, miękkim wypełnieniem. Posiadając zarówno miejsca siedzące, ze stolikami, jak i hokery przy barach, czy stoły z długimi ławami, otwieramy się na różnego typu klientelę. Mimo, iż bar jest dla klientów mniej ważny, to jego wygląd zewnętrzny znacznie wpływa na ich odczucia i smaki. Bar urządzony w nowoczesnym stylu, z podświetlanymi halogenami, wykonany z połączenia drewna i metalu, z pewnością przyciągnie więcej klientów, niż zwykły drewniany, nie odnawiany bar, będący z zewnątrz bardzo nudą i monotonną kompozycją.

W pubie ważną rolę spełnia gra świateł. Blask świeczek i przydymione światło nie zawsze jest wystarczające. By nasz pub odznaczał się lepszym efektem wizualnym, warto byśmy zamontowali ciekawe oświetlenie, wyostrzające bar, jak i stoliki. Klienci wchodząc pierwszy raz do pubu, z pewnością przez kilka sekund oceniają atrakcyjność miejsca. W ciemnym, przydymionym klubie widok może być więc mało korzystny. Dzięki światłu natomiast skierujemy uwagę klienta na hokery, stoliki cy dobrze wyposażony pubowy barek. W urządzaniu pubu znaczenie ma więc każdy szczegół. Dobór stolików, kolorów hokerów, czy materiał z jakiego zostanie wykonany barek. Nawet jeśli cena końcowa nie jest niska, to przekłada się ona później na zysk i dobrą renomę pubu.